MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto chce ogrodzić cmentarz żydowski. Szuka wykonawcy

Joanna Bajkiewicz
google maps
Urząd miasta Zambrów zbiera oferty na ogrodzenie cmentarza żydowskiego, położonego przy ul. Łomżyńskiej w Zambrowie. Wykonawcy swoje propozycje mogą składać do 6 maja br.

- Niestety miasto niewiele może zrobić, bo teren jest wyłączną własnością Gminy Żydowskiej. Chciałem ogrodzić ten teren, zrobić park pamięci, ale niestety Gmina Żydowska nie wyraziła zgody na przekazanie tego terenu dla miasta. Zdaniem mieszkańców, ale i moim również, cmentarz nie wygląda najlepiej i nie przynosi nam zaszczytu. Prowadziłem rozmowy, by ewentualnie chociaż część tego terenu, od ulicy Łomżyńskiej ogrodzić i na to ewentualna zgoda jest - wyjaśnia Kazimierz Dąbrowski, burmistrz Zambrowa.

I dodaje, że miasto zaproponowało, by podzielić koszty po połowie.

- Ogłosiliśmy przetarg, by zebrać oferty i będziemy składać propozycję Gminie Żydowskiej, by wspólnie wykonać tę część - mówi włodarz.

Zakres prac do wykonania ujęty został w ogłoszeniu i jest dosyć szeroki. Obejmuje rozebranie istniejącego ogrodzenia, demontaż istniejącej podmurówki, wycięcie samosiewów, wykonanie wykopu pod podmurówkę, szalowanie podmurówki pod nowe ogrodzenie, wykonanie zbrojenia oraz zalanie podmurówki betonem b20 z wyniesieniem ponad poziom grunty wynoszącym 15 cm.

Miasto chciałoby wymurować ogrodzenie o długości 38,5 m o wysokości 1,5 m, z bloczków z piaskowca typu joniec ze zbrojeniem pionowym ogrodzenia. Ponadto z ogłoszenia wynika, że w planach jest także wykonanie stalowej, czarnej bramy o szerokości 4 m oraz bramki wejściowej, także w kolorze czarnym o szerokości 0,8 m.

Firmy swoje propozycje mogą składać do 6 maja br. Ogrodzenie ma powstać do 31 sierpnia tego roku.

Tablica będzie upamiętniać społeczność żydowską i edukować k...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zambrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto