Wojciech Konończuk
ŁKS Łomża (ciemniejsze stroje) wygrał w derbowym starciu z Olimpią Zambrów 1:0
ŁKS Łomża (ciemniejsze stroje) wygrał w derbowym starciu z Olimpią Zambrów 1:0 Ewa Bujko-Zielińska
W trzecioligowych derbach województwa podlaskiego górą ŁKS Łomża, który wygrał na wyjeździe z Olimpią Zambrów 1:0 i kontynuuje fantastyczną serię spotkań bez porażki w 2024 roku. Będąca w trudnej sytuacji Jagiellonia II Białystok sięgnęła po ekstraklasowe posiłki i pokonała w niezwykle istotnym spotkaniu 2:0 Wartę Sieradz.

Łomżanie ostatniej porażki ligowej doznali 18 listopada minionego roku (0:2 w Białobrzegach z Pilicą) i można śmiało nazwać ich "rycerzami wiosny". Pod wodzą trenera Marcina Płuski ŁKS spisuje się rewelacyjnie i potwierdzeniem tego był derbowy mecz w Zambrowie.

Wspierani głośnym dopingiem przez dużą grupę kibiców goście wygrali skromnie, ale jak najbardziej zasłużenie. Rozstrzygnięcie padło w 68. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z niewielkiej odległości piłkę głową do siatki posłał kapitan Biało-Czerwonych Kamil Wenger. Olimpia próbowała odrobić stratę, ale nie była w stanie rozmontować dobrze zorganizowanej obrony ekipy z Łomży.

III liga. Jagiellonia II - Warta 2:0. To się nie mogło inaczej skończyć

Gdyby ktoś nie wiedział, że to mecz III ligi, to widząc skład rezerw Jagiellonii mógłby pomyśleć, że gra PKO Ekstraklasa. Z wyjątkiem bramkarza Sławomira Abramowicza, który też jest w kadrze pierwszego zespołu, wszyscy piłkarze mają za sobą w tym sezonie występy w elicie, a Jakub Lewicki, Jarosław Kubicki i Kaan Caliskaner grali w niedawnym hicie Jagi z Pogonią Szczecin (2:2).

Nic dziwnego, że Warta cofnęła się całą drużyną i próbowała bronić bezbramkowego remisu. Do przerwy goście z Sieradza robili to skutecznie, a Jagiellończycy nie bardzo wiedzieli, jak przedostać się przez zasieki obronne pod bramkę przeciwników. Gospodarze grali zbyt wolno i schematycznie, by wyjść na prowadzenie.

Przełom nastąpił w 49. minucie. Aurelien Nguiamba przejął futbolówkę, dograł do Wojciecha Łaskiego, a ten zaliczył asystę przy trafieniu Tomasza Kupisza. Potem rolę odwróciły się, to Kupisz był podającym, a wynik ustali Łaski.

- Najważniejsze było zwycięstwo. Klub zrobił wszystko, żeby je osiągnąć i dostaliśmy wsparcie zawodników z pierwszego zespołu. Pierwsza połowa była nieco zamknięta, przeciwnik był skuteczny w defensywie. Graliśmy trochę za wolno, nie atakowaliśmy przestrzeni, zagrywaliśmy piłkę do nogi - komentuje w klubowych mediach trener Jagiellonii II Tomasz Kulhawik. - W przerwie zwróciliśmy na to uwagę. Szybko strzelony gol po zmianie stron poluzował szyki obronne rywali. Później kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku - dodaje.

III liga. Połowa stawki jest zagrożona degradacją

Sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa. Nawet dziewiąta w klasyfikacji Victoria Sulejówek nie może się czuć bezpieczna i walka o uniknięcie degradacji, w która zamieszane są wszystkie drużyny z naszego województwa, zapowiada się bardzo ciekawie, a każdy mecz ma kapitalne znaczenie.

WYNIKI 27. KOLEJKI

• Jagiellonia II Białystok - Warta Sieradz 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Kupisz (49), 2:0 - Łaski (74).
  • Jagiellonia II: Abramowicz - Olszewski, Haliti, Stojinović, Lewicki, Kupisz, Kubicki (88. Polkowski), Nguiamba, Łaski (78. Hirosawa), Naranjo (62. Wojdakowski), Caliskaner (88. Vinicius).
  • Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Wenger (68).
  • Olimpia: Przybylak - Ciborowski (79. Wojciechowski), Wybraniec, Gościniarek, Romanowicz (63. Siudak), Malinowski, Korczak, Bayer (79. Jarzębski), Parobczyk, Jakimiuk (82. Gojko), Drapsa (63. Triuchan).
  • ŁKS: A. Olszewski - Michasiewicz (64. Owczarek), Mich, Wenger, Skowronek, B. Olszewski, Bielka, Karmański (78. Bernatowicz), Kuźma (78. Walczak), Protaziuk (64. Felipe), Winsztal.
  • Unia Skierniewice - Pelikan Łowicz 2:1, Mławianka Mława - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1, Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Broń Radom - Pilica Białobrzegi 2:1, Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:3, GKS Bełchatów - Victoria Sulejówek 1:1, Legionovia Legionowo - GKS Wikielec 4:0.