Jurek Owsiak nie jest już prezesem WOŚP. Zrezygnował z bycia szefem fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po wydarzeniach w Gdańsku, gdzie na scenie podczas Finału WOŚP śmiertelnie trafiony nożem został prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Jurek Owsiak zrezygnował z bycia prezesem WOŚP


Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, na dzień po 27. Finale WOŚP zrezygnował z bycia prezesem fundacji. - Składam rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP - powiedział Jurek Owsiak na specjalnej konferencji prasowej, zwołanej dzień po Finale. - Te trzy osoby (zwrócił się do pozostałych członków zarządu - red.) będą nadal prowadziły fundację. To był niezwykły finał. Ale jeżeli mnie nie będzie, to może miną nazistowskie pomysły wszystkim tym szaleńcom, którzy dziś je mają - dodał zwracając tym samym uwagę na mowę nienawiści, która w tym roku pojawiła się (m.in. w stosunku do WOŚP) oraz na tragedię do której doszło w Gdańsku. Jurek Owsiak stwierdził, że jego decyzja była spowodowana tym, że o śmierć Adamowicza niektórzy oskarżyli WOŚP.

TU ZOBACZ: Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu UCK 14.01.2019 po ataku nożownika


- Dziękuje wszystkim Polakom, którzy byli ze mną i są ze mną. Teraz będziemy liczyli pieniądze. Także w Gdańsku - powiedział Owsiak - To będzie wasza decyzja, co będziecie dalej robić (z fundacją - red.) - zwrócił się do pozostałych członków zarządu. Te słowa były szokiem dla zgromadzonych osób, którzy spodziewali się, że Owsiak odniesie się raczej do wyniku wczorajszej zbiórki. Przypomnijmy, że do tej pory zebrano ponad 92 miliony złotych, a w sumie - od początku istnienia Orkiestry - Polacy przekazali fundacji ponad miliard złotych.

"W dzikim kraju żyjemy" - było słychać, gdy Owsiak wstał od stołu podczas konferencji obok której znajdowało się także czarno-białe zdjęcie prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. - Nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od dwudziestu pięciu lat toczę boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady - powiedział chwilę wcześniej Owsiak. Przyznał, że do tej pory pogróżki - jakie dostali w niedzielę także prezydenci Poznania i Wrocławia - były traktowane jedynie jako krytyka.

Jurek Owsiak zrezygnował z bycia prezesem WOŚP


Oznacza to, że w tej chwili członkami zarządu WOŚP pozostają.
  • Piotr Burczyński – Wiceprezes Zarządu
  • Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – Członek Zarządu
  • Bohdan Maruszewski – Członek Zarządu


Tak wyglądał wczorajszy finał WOŚP w Warszawie, jeszcze przed informacją o tragedii w GdańskuZobaczcie naszą relację wideo ze studia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

WOŚP

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!